Strona główna

Aktualności

Dokumenty

Rekrutacja

Kontakt

Petycje

Menu


 


Strona zawiera informacje dla Rodziców

 

ZEBRANIA WYWIADOWCZE I DNI OTWARTE SZKOŁY

SPRAWDZIANY WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZNE


 


Zebranie z rodzicami

W dniu 24.01.2018 r. (tj. środa),
o godz. 16:30 odbędzie się zebranie z Rodzicami podsumowujące pracę w I semestrze
(spotkanie ogólne, a  następnie z wychowawcami klas).


Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców!


Dzień otwartej szkoły

W dniu 05.12.2016 r. (tj. poniedziałek),
od godz. 16:00 do 17.30 odbędzie się "dzień otwartej szkoły".

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.


 


„Dopalacze kradną życie – odsłona piekła”

Szanowny Rodzicu!

Wiemy, że masz wiele spraw, a na to wszystko zwykle za mało czasu. Słyszałeś o dopalaczach? Wiesz, że to nowe narkotyki, tym groźniejsze, że dostępne właściwie wszędzie za cenę kilku czekolad, mniej niż paczki papierosów? Są do kupienia w każdym mieście, także przez Internet.

Chcemy Ci powiedzieć: ufaj, ale nie przestawaj przyglądać się Twojemu dziecku.Co może Cię niepokoić? Nadmierna nerwowość i napięcie, nagłe zmiany: nowy styl ubierania, mówienia, pogarda dla dotychczasowych wartości, tajemniczość, telefony oraz smsy o dziwnych porach, łamanie reguł, oschłość albo gwałtowne ożywienie, dziwne zachowania, obwinianie Ciebie, manipulowanie uczuciami, nowe przedmioty, jakimi dziecko się otacza pudełeczka, małe torebki, fifki itp.…

To tylko niektóre sygnały. Nie myśl: to niemożliwe, że moje dziecko coś bierze…
Pomyśl raczej: wszystko jest możliwe, będę się bacznie przyglądał. Bez histerii, ale tak, by nie przeoczyć ważnych sygnałów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie portal o nazwie: www.odslonapiekla.pl. Są tam ważne informacje o dopalaczach i filmy, w których mówią młodzi i dorośli. Posłuchaj też terapeutów. Będziesz wiedział więcej, lepiej ochronisz swoją rodzinę.

W portalu znajdziesz także książkę w formie e-booka. A w niej relacje rodziców: co przeżyli, co przegapili i jak potem ratowali swoje dzieci. W szkole Twojego dziecka nauczyciele przeprowadzą lekcje o dopalaczach. Uczniowie usłyszą też opowieści swoich rówieśników, którym kiedyś wydawało się, że dopalacze to przygoda, a jeden raz nie zaszkodzi.

A może być tak – czego życzymy Ci z całego serca – że problem dopalaczy ominie Twoją rodzinę. Wtedy może Ty pomożesz komuś innemu swoją wiedzą               i świadomością zagrożenia.

Jesteśmy grupą dziennikarzy, terapeutów i rodziców takich jak Ty. W Fundacji Dialogos prowadzimy kampanię „Dopalacze - odsłona piekła”. Jest częścią wielkiej akcji „Dopalacze kradną życie” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pomóż nam współtworzyć tę kampanię.

 

www.fundacjadialogos.pl biuro@fundacjadialogos.pl

            Z serdecznymi pozdrowieniami

Barbara Chybalska-Cichon - Fundacja Dialogos

 

Regulamin konkursów przedmiotowych.

W zakładce konkursy znajduje się tegoroczny regulamin konkursów przedmiotowych opublikowany na stronie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

 

   

Licznik odwiedzin
monitoring pozycji