Strona główna

Aktualności

Dokumenty

Rekrutacja

Kontakt

Petycje

Menu

 

REFORMA EDUKACJI

materiały informacyjne:  https://reformaedukacji.men.gov.pl/


Gminny Konkurs
"Młodzież zapobiega pożarom"

15-03-2018

 


                                  

        W dniu 15 marca  w sali GOK-u w Chorkówce odbyły się gminne eliminacje  Konkursu "Młodzież zapobiega pożarom".
Konkurs ten zakończył się podwójnym sukcesem naszych uczniów, którzy w kategorii szkół podstawowych zajęli następujące miejsca: I - Mikołaj Matelowski, a  II - Eryk Czebieniak, uczniowie klasy VI.
Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza uczennica klasy VII Justyna Lidwin, która startowała w kategorii szkól gimnazjalnych i zajęła IV miejsce tracąc do zwycięzcy zaledwie 2 punkty.
Uczniowie musieli wykazać się  rozległą i specjalistyczną wiedzą z zakresu pożarnictwa.
       Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy sukcesu, a Mikołajowi Matelowskiemu, który będzie reprezentował naszą gminę w turnieju powiatowym, życzymy powodzenia.

Składamy podziękowania druhom OSP Szczepańcowa za pomoc w przygotowaniu uczniów do w/w konkursu.

    red. M. Serwa


Odwiedziny wyjątkowego gościa 

09-03-2018

 

W miniony piątek, 9 marca w naszej szkole pojawił się wyjątkowy gość – Arcybiskup Adam Szal. Wraz z całą społecznością szkolną obejrzał wzruszające Misterium Męki Pańskiej. Ksiądz Arcybiskup był pod dużym wrażeniem znakomitej gry aktorskiej uczniów (głównie byli to uczniowie klas II i III oraz kilkoro z klasy I, IV i V). Po przedstawieniu Jego Ekscelencja przytoczył krótką opowieść o jaskółce i pięknym księciu, aby przybliżyć nam, co jest największą wartością w życiu. Zwieńczeniem spotkania była wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo udzielone przez Księdza Arcybiskupa. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa wizyta oraz przekaz płynący z opowiadania zapadną wszystkim w pamięci.

Nauczycielkami odpowiedzialnymi za przygotowanie inscenizacji były panie: Katarzyna Dubiel oraz Magdalena Ozimina, którym serdecznie dziękujemy.

Red. K. Jagieło


Nasza uczennica
uczestniczką Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Żeglcach

  04-03-2018

 

          Weronika Szmist z klasy IV wzięła udział w VI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym zorganizowanym w Żeglcach w dniu 4 marca. Bieg odbywał się w słonecznej, ale zarazem bardzo mroźnej aurze. Dystans to 1963 m, na którym nasza biegaczka zajęła 4 miejsce startując ze znacznie starszymi rywalkami. 
Weronice gratulujemy wyniku i hartu ducha. Życzymy, aby rozwijała swoją pasję do biegania w dalszych latach. Zachęcamy także innych uczniów do biegania i udziału w podobnych imprezach.

Zdjęcia dzięki uprzejmości fotoreporterów strony Żeglce.pl
, na której pełna relacja z biegu.
 

Red. M Serwa


Ogłoszenie
o rekrutacji na rok szkolny 2018/2019


    

           Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepańcowej ogłasza zapisy na rok szkolny 2018/2019
 do klasy pierwszej szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego (dzieci urodzone w latach 2012 – 2014)
Zainteresowanych prosimy o wybieranie i składanie wniosków oraz kart zgłoszeń od 12.02.2018 r. do 16.02 2018 r. w sekretariacie szkoły.
Druki dostępne również tutaj.


"Zabawa Choinkowa 2018"

  27-01-2018

       Tradycją stało się już,  że Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Szczepańcowej, organizuje dla naszych uczniów
i społeczności lokalnej zabawę karnawałową. Doświadczenie z ubiegłych lat i zaangażowanie Rodziców sprawia, iż kolejne bale są coraz wspanialsze. Tak było i w tym roku.  "Zabaw Choinkowa" odbyła się 27 stycznia  w sali Domu Ludowego
w Szczepańcowej. Tańce i zabawy odbywały się przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego "HAPPY". 
Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek i paczki ze słodyczami.
W tym roku wyjątkowo dużo pracy włożyły mamy uczniów, które przygotowały wspaniałe upominki "cegiełki", rozprowadzane w czasie balu. Czynny udział w przygotowaniu tych pięknych ozdób brali również nasi uczniowie. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby naszych podopiecznych min. dofinansowanie wycieczek szkolnych.
      Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców i wszystkim, którzy
w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tej wspaniałej zabawy.
 

red. M. Serwa


Wyjazd na lodowisko do Sanoka

  26-01-2018

 

          W ostatnim dniu przed feriami 24 uczniów z klas III-VII wraz z opiekunami p. E. Bracławicz-Jasłowską.
p. M. Winiarską i p. M Serwą,  udali się na wycieczkę do Sanoka.
Wyjazd ten był wspólnym wyjazdem z uczniami Gimnazjum w Świerzowej Polskiej. Głowiną atrakcją, był 2 godzinny pobyt na lodowisku w Hali Arena Sanok. Po harcach na lodzie uczniowie odwiedzili restaurację McDonald's, aby uzupełnić stracone kalorie.
Tak, więc miłym akcentem zakończyliśmy I semestr i rozpoczęliśmy na sportowo ferie zimowe.
 

Red. M Serwa


Wręczenie nagród i podsumowanie wyników nauczania
w I okresie roku szkolnego

  25-01-2018

          Tradycyjnie już, na koniec I okresu roku szkolnego,  przyszedł czas podsumowań. W czwartek, 25 stycznia 2018 roku,  pani dyrektor Beata Korecka zapoznała uczniów z wynikami klasyfikacji w poszczególnych klasach. Dzień wcześniej na zebraniu informacje takie uzyskali również rodzice. Spotkanie to było również okazją, aby na forum szkolnym wręczyć nagrody za udział w konkursach i wyróżnić najbardziej udzielających się i systematycznie pracujących uczniów. 
Na koniec pani dyrektor przypomniała ogólne zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać podczas zbliżających się ferii zimowych.
         Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów, a innych zachęcamy, aby
w przyszłym okresie powiększyli ich grono.

Red. M Serwa


"Żywa" lekcja przyrody

  23-01-2018

              W dniu 23 stycznia uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w wyjątkowej lekcji, odwiedziła nas bowiem grupa Wild Trip Company, która podczas spotkań opowiada oraz, co ważne, pokazuje ciekawe zwierzęta. Na lekcji mogliśmy zobaczyć na żywo zwierzęta, które zazwyczaj oglądamy tylko za szybą. Tutaj było inaczej, bo każdy uczestnik pokazu mógł pogłaskać agamę czy gekona lub nawet wziąć na ręce. Na twarzach niektórych uczniów widać było przerażenie, ale
i ciekawość. Bez wątpienia pokaz ten zapadnie na długo w naszej pamięci i mamy nadzieję, że wkrótce uda się zorganizować podobne spotkanie.

 

Red. K. JagiełoŚWIĘTO NASZYCH BABĆ I DZIADKÓW

  22-01-2018


Bukietu przecudnych kwiatów,                         
promieni słońca i uśmiechu motyla,                      
                 
to wszystko przyjmij dziś, Babciu,                               
I niech szczęście w życiu Ci sprzyja.

                           Życzę Ci Dziadziu Kochany

Dużo czasu wolnego, samych przyjemności,
Jak najmniej kłopotów i wiele radości!
Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania,
Tylko miękki fotel i coś do chrupania

          Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszym oddziale przedszkolnym zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała uroczystość odbyła się w naszej szkole w dniu 22.01.2018r. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią  przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice przygotowali również  poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami i herbatka w pięknie opakowanych słoiczkach. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

       Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

                                                                                                                           Red. E. Oktabska


Jasełka i Wigilia w naszej szkole

21-12-2017

             Szkolna Wigilia to szczególna data w kalendarzu uroczystości szkolnych. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy Świąt, Wieczerzy Wigilijnej, prezentów, pasterki oraz spotkań z najbliższymi. Nieodłącznym elementem okresu  świątecznego są także jasełka. Nad przygotowaniem tegorocznego przedstawienia jasełkowego czuwała pani Katarzyna Dubiel, a dzięki wspaniałym zdolnościom naszych uczniów mogliśmy obejrzeć nowoczesne jasełka, które w bardzo wzruszający sposób uwypukliły sens Świąt Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu śpiewaliśmy kolędy oraz podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie przede wszystkim zdrowia i spełnienia marzeń.  Po Jasełkach odbyły się spotkania opłatkowe uczniów i rodziców z wychowawcami w klasach. Wspólnie spożywano przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach.

Korzystając z okazji, pragniemy złożyć wszystkim uczniom oraz rodzicom życzenia wszystkiego dobrego; niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą radość i pokój. W Nowym Roku życzymy zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń.

Grono Pedagogiczne oraz pracownicy SP w Szczepańcowej      

                                                                                                                                                     
                                                                                                                                                   Red. K. Jagieło


Świąteczne akcje Szkolnego Koła PCK

20-12-2017

Mimo wielu nowych obowiązków, uczniowie naszej szkoły zawsze znajdą czas, aby sprawić radość drugiemu człowiekowi. W tym roku, jak i w latach ubiegłych, Szkolne Koło PCK zorganizowało zbiórkę słodyczy, z których później zrobiono paczki. Trafiły one do najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Kolejną piękną inicjatywą podjętą przez wolontariuszy koła PCK było przygotowanie pierniczków. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie mogli liczyć na pomoc pań z Koła Gospodyń ze Szczepańcowej, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Pierniki, a także własnoręcznie zrobione stroiki trafiły do osób starszych, schorowanych i samotnych z terenu naszej miejscowości. Uczniowie sprawili ogromną radość wszystkim obdarowanym. Jest to piękna tradycją, którą chcielibyśmy kontynuować w kolejnych latach. Mamy nadzieję, że przeprowadzone akcje uwrażliwią naszych uczniów na krzywdę innych ludzi oraz nauczą empatii.  

      

                                                                                                                                                     
                                                                                                                                                   Red. K. Jagieło


Wizyta Świętego Mikołaja w oddziale przedszkolnym

06-12-2017 

 

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Tak śpiewały dzieci w oddziale przedszkolnym.

     

       Wizyta Świętego Mikołaja w naszym oddziale przedszkolnym, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Mikołaj nie zawiódł dzieci
i nie kazał długo na siebie czekać; przybył punktualnie o umówionej godzinie w towarzystwie  bałwanka Olafa. Dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieci dzielnie  rozmawiały z Mikołajem, odpowiadały na zadawane pytania  i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku. A prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale również książki, no i  oczywiście słodycze.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

                                                                                                                                                     
                                                                                                                                                  Red. E. Oktabska


 Gminnym turniej piłki ręcznej

21-11-2017 

     Bardzo udanie rozpoczął się nowy sezon sportowy dla naszych drużyn.  I miejsce chłopców i II miejsce dziewcząt to wyniki rozegranego we wtorek  gminnego turnieju piłki ręcznej. Turniej  odbył się w hali sportowej Gimnazjum w Świerzowej Polskiej. Obydwie drużyny poprawiły swoje miejsca w porównaniu z poprzednim rokiem. Wynik szczególnie cieszy, gdyż po wielu latach w rywalizacji wzięły udział klasy VII, jako reprezentanci szkoły podstawowej.
Gratulujemy naszym drużynom wspaniałej postawy.
czytaj dalej...
 

Skład drużyny chłopców:

Moriak Maciej, Klatka Kacper, Józefczyk Kamil, Czebieniak Eryk, Dudek Fabian, Kargul Wiktor, Steliga Szymon, Szubra Damian, Matelowski Mikołaj, Szmist Aleksander, Radoń Miłosz

Skład drużyny dziewcząt:
Bator Roksana, Habrat Wiktoria, Jasłowska Anna, Lidwin Justyna, Uliasz Julia, Gładysz Natalia, Wojnar Paulina
Drużba Martyna, , Wodzińska Aleksandra,
Guzik Wiktoria, Laba Julia,

Red. M Serwa


Próbna ewakuacja szkoły

16-11-2017

                                Dnia 16 listopada odbyła się w naszej szkole  próbna ewakuacja.
Celem akcji było praktyczne przećwiczenie  procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia  uczniów i pracowników szkoły. 
O godzinie 10.05 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w  „Procedurze ewakuacji” poruszając się drogami ewakuacyjnymi udali się do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne.
Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została koordynatorowi ds. bezpieczeństwa, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje.
Pomyślne zakończenie całej akcji nastąpiło o godzinie 10.11.
W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi.
Próbna ewakuacja została wcześniej zgłoszona do Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej.

 
                                                                                                                      Koordynator ds. bezpieczeństwa
                                                                                                                                   Maciej Serwa


„Jest Polska – 11 listopada 1918 roku”
 

11-11-2017

              Dnia 10 listopada 2017  roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia  poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu – Świętu  Niepodległości.                                     

Uroczystość pod hasłem „Jest Polska – 11 listopada 1918 roku” przygotowali uczniowie z klasy V i VI   pod kierunkiem pani Magdaleny Oziminy  oraz pani Sylwii Zbylut.  Było to widowisko artystyczno – historyczne mówiące o drodze Polaków  do  odzyskania niepodległości i  o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna. Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem  przez Polskę niepodległości. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Słowa prezenterów wzmocnione były obrazami ujętymi w prezentacji multimedialnej. Dzięki twórcom tego patriotycznego przedstawienia społeczność szkolna wzięła udział w niecodziennej lekcji historii i złożyła hołd swojej Ojczyźnie.

Red. Magdalena Ozimina

    „Bajkowy i baśniowy dzień” w naszej szkole.

05-11-2017

"Ty żyjesz chociaż martwe masz powieki,
Lecz w sercach dzieci będziesz trwać na wieki"

     Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, (który obchodzony jest 5 listopada) biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 0 – III do wspólnej zabawy na najciekawsze i najładniejsze przebranie za dowolną postać bajkową oraz do konkursu wiedzy z wybranych baśni H. Ch. Andersena pt. „Andersenada”.
     Udział w zabawie wzięły także cztery uczennice klasy IV, które zostały liderkami drużyn konkursowych. Natomiast ucz. klasy V Wiktoria Guzik rozpoczęła spotkanie wierszem „Dzień dobry Panie Andersenie”, a następnie ucz. klasy VII Anna Jasłowska przedstawiła zgromadzonym kolegom prezentację multimedialną „ Baśniowy świat Andersena”; przybliżając tym samym postać autora, jego twórczość a także humorystyczne ciekawostkiz jego drogi pisarskiej.Na zadania konkursowe złożyły się między innymi: „ Zgaduj –zgadula”(podanie odpowiedzi na wylosowanych siedem pytań – każda z czterech drużyn), odgadywanie postaci i tytułu baśni na podstawie opisu, rozpoznawanie tytułu baśni na podstawie przygotowanego fragmentu, układanie puzzli z ilustracją wylosowanej baśni (na czas), „ Rekwizyt i tytuł” (dopasowywanie zgromadzonych na stoliku rekwizytów do określonej baśni) oraz pytania do publiczności. Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały piosenkę „ Calineczka” jako przerywnik do zaciętego współzawodnictwa.
Zadania konkursowe cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno rywalizujących ze sobą drużyn jak i uczniów siedzących na widowni i dopingujących swoich kolegów.Wszyscy pozostali uczniowie klas 0 – III wcielili się
w wybraną przez siebie postać bajkową przebierając się w dopracowane kostiumy. Bardzo trudno było wybrać komisji najciekawszy strój, zatem wszyscy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem przez jurorów werdyktu; zwycięstwo w konkursie zdobyła drużyna Pauliny Tarnowskiej w skład której weszli uczniowie klasy II - Maja Mucha i Gabriel Szubra z klasy III. „Piosenka
o Andersenie” została wykonana jako ostatni punkt programu bibliotecznej uroczystości.

 

Red. E.Oktabska

 


„Piknik naukowy z PROJEKTOREM”

28-10-2017

          W  sobotę 2017r. Gimnazjum w Świerzowej Polskiej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji pikniku naukowego z PROJEKTOREM. W tym roku, dla uczniów szkół z gminy Chorkówka i Krosna, studenci, pasjonaci nauki, przygotowali interesujące pokazy oraz warsztaty z takich dziedzin jak: chemia warsztatowa, chemia pokazowa, fizyka, kryminalistyka, robotyka, biologia, pierwsza pomoc, matematyka i ekonomia, animacje, zajęcia sportowe i gry planszowe.

 

Red. W. Pilawska


Uroczystość "Pasowania na Ucznia"

13-10-2017

       

13 października 2017 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Do grona naszych uczniów Szkoły Podstawowej w Szczepańcowej dołączyło ośmiu nowych: Wojtek, Nikola, Nadia, Bartek, Klaudia, Eryk, Paweł i Patryk. Tradycyjnie, zanim pierwszoklasiści stali się członkami szkolnej społeczności, musieli zdać egzamin przeprowadzony przez ich starszych kolegów. Test ten wszyscy zdali celująco. Nowi uczniowie złożyli także uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się do przestrzegania szkolnego regulaminu oraz godnego reprezentowania szkoły. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie przez samorząd uczniowski oraz rodziców drobnych upominków a także słodki poczęstunek.

Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów oraz zapału do wypełniania swoich obowiązków.

Red. K. Jagieło


 

Klasa I w GOK–u w Chorkówce

 

 

Jak co roku wszystkie pierwszaki z naszej gminy odbyły spotkanie z przedstawicielami straży i policji w GOK- u
w Chorkówce. Tematyka spotkania dotyczyła hasła „ Kręci nas bezpieczeństwo”. Na podsumowanie spotkania uczniowie obejrzeli program artystyczny „ Bezpieczna droga do szkoły” oraz otrzymali pamiątkowe odblaski.

Red. M. Jasłowska


„ Podziel się kanapką”

19-09-2017

       19 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji zainicjowanej przez SK PCK  „ Podziel się kanapką”. Dzieci przygotowały smaczne, zdrowe i pięknie udekorowane kanapki, którymi poczęstowały wszystkich uczniów. Był to symboliczny gest, że należy dzielić się z innymi. Do akcji włączyli się niektórzy rodzice. Na zakończenie odbył się konkurs propagujący zdrowe odżywianie „  Zdrowa kanapka”. Wyniki konkursu znajdują się w zakładce konkursy.

                                                                                                     Red. M. Jasłowska


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

12-09-2017

        W dniu 12.09.2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Wyborcy mogli wybierać spośród trzynastu kandydatów. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas I – VII oraz Grono Pedagogiczne. Największą liczbę głosów zdobył Eryk Czebieniak z klasy VI i to on w najbliższym roku szkolnym będzie sprawował funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Jego zastępcą została Anna Jasłowska
z klasy VII, funkcję skarbnika będzie pełnił Miłosz Radoń, uczeń klasy VI, sekretarzem została Paulina Wojnar z klasy VII, a kronikarzem Roksana Bator z klasy VII.

Nowym władzom życzymy owocnej pracy.

Red. K. Jagieło


Wycieczka do Krosna kl. 0 - III

03-09-2017

        3 września 2017 r. uczniowie klas 0 – III odbyli wycieczkę do Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Z zaciekawieniem uczestniczyli
w lekcji muzealnej „ Takie buty – elementy wiedzy o szewstwie”. Z radością podziwiali zabytki miasta w czasie przejazdu Ciuchcią. Słodkim zakończeniem wycieczki była wizyta w cukierni Santos.

                                                                                                  Red. M. Jasłowska


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

 

         Mszą Św. o godzinie 9.00, w Kościele Parafialnym, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/18.
Po Mszy Św. nastąpiło uroczyste rozpoczęcie w budynku szkoły, która po wielu latach ponownie uzyskała miano  Ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Szczepańcowej. Pani dyrektor Beata Korecka ciepło przywitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, a szczególnie tych, którzy po raz pierwszy zawitali
w nasze progi. Miłym akcentem inauguracji była wizyta Pana Zbigniewa Więcka, syna pierwszego kierownika naszej szkoły Pana Karola Więcka. Pan Zbigniew ufundował i przekazał  szkole serię obrazów ręcznie malowanych, a wykonanych przez mamę jednego z naszych uczniów Panią I. Szmist (artystę plastyka). Obrazy te przedstawiają budynek naszej szkoły w jego pierwotnej wersji. Ponadto nasz gość podarował szkole portret swojego ojca. Ta cenna kolekcja zostanie wyeksponowana w holu naszej szkoły.
      Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy, aby ten nowy rok szkolny przyniósł wiele cennych doświadczeń, miłych chwil i sukcesów edukacyjnych.
 

Red. M Serwa


Raport z ewaluacji zewnętrznej

 Raport przedstawiony poniżej dotyczy zewnętrznej ewaluacji problemowej przeprowadzonej
w Szkole Podstawowej w Szczepańcowej, zawiera dane zebrane podczas badań i ocenę stopnia
spełniania przez szkołę wymagań.

RAPORT
 Archiwum aktualności:

rok 2016/17
rok 2015/16
rok 2014/15

rok 2013/14
rok 2012/13
 

 
   

Licznik odwiedzin
monitoring pozycji