Strona główna

Aktualności

Dokumenty

Rekrutacja

Kontakt

Petycje

Menu

 

REFORMA EDUKACJI

materiały informacyjne:  https://reformaedukacji.men.gov.pl/


Zakończenie roku szkolnego 2016/17

 

23-06-2017

         "Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek".
Tak, w dniu dzisiejszym słowa tej piosenki są szczególnie aktualne, ponieważ był to ostatni dzwonek przed wakacjami, tak bardzo oczekiwanymi prze uczniów, a zarazem ostatni dzwonek w szkole sześcioklasowej. Od następnego roku szkolnego nasza szkoła przemieni się w szkołę ośmioklasową, a uczniowie klasy szóstej staną się uczniami klasy siódmej. Tak, więc  po raz pierwszy od wielu lat dzisiejsza akademia nie miała nostalgicznej nuty rozstania, ale radosny wydźwięk zbliżających się wakacji. Cieszymy się, że nasi najstarsi uczniowie pozostaną jeszcze z nami i mamy nadzieję, że czeka nas  wiele wspólnych, radosnych chwil w tej szkole.
         Jak zawsze po sympatycznej części artystycznej, pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe
i świadectwa z wyróżnieniem, naszym najlepszym uczniom. Gratulujemy im tak wielkiego sukcesu
i zachęcamy pozostałych, aby podjęli trud, a na koniec przyszłego roku szkolnego dołączyli
do tego szacownego grona.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!

red. M. Serwa


INFORMACJA

 

W związku z dostosowaniem sieci szkół do nowego ustroju szkolnego dyrektor Szkoły Podstawowej
w Szczepańcowej informuje, że od 1 września 2017 r. uczniowie będą realizowali obowiązek szkolny
w ośmioletniej Szkole Podstawowej w Szczepańcowej.

  Dyrektor szkoły 
Beata Korecka


Rozdanie nagród za II okres roku szkolnego 2016/17


21-06-2017

         Nadszedł czas zakończenia roku szkolnego 2016/17, a tym samym czas na podsumowania. Najlepszym
i najmilszym podsumowaniem jest oczywiście wręczenie nagród za pracę w organizacjach szkolnych, udział
w konkursach i wszelką  aktywność społeczną promująca szkołę w środowisku, na terenie gminy czy powiatu.
Staraliśmy się, aby  każdy większy wysiłek i poświecenie  zostały odpowiednio nagrodzone, a uczniowie poczuli radość i satysfakcję będące wynikiem  systematycznej i wytrwałej pracy. Nagrody rzeczowe, książkowe i dyplomy ufundowane przez szkolę były wyrazem wdzięczności i podziękowania uczniom za ich trud.  

 

                                                                                                                  red. M.Serwa


Spotkanie z policjantem


19-06-2017

         19 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z policjantem
z Komisariatu Policji w Dukli. Celem spotkania była prelekcja na temat bezpieczeństwa dzieci w czasie wakacji. Sympatyczny pan policjant zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie czyhają na nas na drodze, w domu, nad wodą, czy podczas różnych zabaw.
Prelekcja poparta została filmikami instruktażowymi dotyczącymi ruchu drogowego, kontaktów z nieznajomymi czy też ochrony danych osobowych.

 

                                                                                                                  red. M.Serwa


Wyjazd ma mecz reprezentacji Polski U-20 do Niecieczy

09-06-2017

 

W dniu 9 czerwca wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Zręcinie  kibicowaliśmy reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 20 w towarzyskim meczu z reprezentacją Węgier. Udział w meczu wzięło 15 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela w.f. Mecz ten odbył się na stadionie w Niecieczy. I chociaż nasi piłkarze przegrali 0:1, to był on dla nas wspaniałym przeżyciem. Przystrojeni w barwy narodowe gromko dopingowaliśmy wraz z 4 tysiącami kibiców zebranych na stadionie naszych młodych reprezentantów. Z meczu wróciliśmy bogatsi o wiedzę , iż można kulturalnie kibicować i uczestniczyć w imprezie sportowej zachowując wzorową postawę .

red. M.Serwa


Wycieczka do Łańcuta


08-06-2017

                    8 czerwca 2017r. uczniowie klas 0 –III odbyli wycieczkę do Muzeum       w Łańcucie. Łańcut przywitał nas piękną pogodą i wspaniałą roślinnością otaczającą pałac. Uczniowie w towarzystwie przewodników zwiedzili ekspozycje główne – Zamek, Oranżerię, Stajnie i Wozownię. Zwiedzanie pałacu zajęło około 2 godzin,
w tym czasie dzieci podziwiały min.: Salon Narożny, Salę Balową, Jadalnię Wielką, Apartament Chiński, Pokój Bilardowy, Czerwony Korytarz, Salę Teatralną i wiele innych pomieszczeń. Wystrój  wnętrz urzekał przepięknymi podłogami, kryształowymi lustrami, żyrandolami i innymi zabytkowymi przedmiotami; przestronnością  
i bogactwem zdobień. Uczniowie obejrzeli portrety mieszkańców pałacu. Następnie wycieczkowicze udali się do Oranżerii, gdzie zobaczyli egzotyczne rośliny, żółwie, rybki i inne zwierzątka. W Stajni   i Wozowni podziwiali kolekcję  zabytkowych pojazdów konnych, a na Ścianach  Hali kolekcję trofeów  – zwierząt przywiezionych 
z polowań na safari. Uczniowie zakupili różne pamiątki.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wielu ciekawych przeżyć.Podróż w autokarze minęła w miłej i wesołej atmosferze.

 

 

Red. Magdalena Ozimina

                                                                                                                 


Wycieczka do Gospodarstwa Pszczelarskiego
„ EKO BAŁON „


02-06-2017

         2 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wyruszyły na wycieczkę do Gospodarstwa Pszczelarskiego na Podkarpaciu „ EKO BAŁON „ w Niżnej Łące. Celem wyjazdu było przybliżenie dzieciom tajemnic z życia rodzin pszczelich. Właściciel gospodarstwa pan Krzysztof Bałoń bardzo ciekawie opowiedział dzieciom jakie są etapy powstawania miodu  i od kogo zależy ta bardzo skomplikowana produkcja. Oprócz tego dzieci dowiedziały się również jak zdrowy jest miód i co można otrzymywać z produktów ubocznych znajdujących się w ulu. Atrakcją  dla dzieci było wykonywanie z plastrów wosku świeczek. Gospodarze przygotowali jako poczęstunek różnego rodzaju miód z pysznym chlebkiem. Degustacja miodu  na świeżym powietrzu wszystkim się spodobała i bardzo smakowała. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie i były bardzo zaciekawione zajęciami. Szkoda było wracać do szkoły gdy nadszedł czas powrotu.

 

                                                                                                                  red.E. Oktabska


Obchody "Dnia Rodziny" w naszej szkole
 


27-05-2017

         W sobotę 27 maja obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Rodziny".  Licznie przybyłych rodziców wraz
z dziećmi serdecznie przywitała pani dyrektor Beata Korecka. Następnie w montażu poetycko-muzycznym zaprezentowali się nasi uczniowie,  składając tym samym podziękowanie swoim kochanym rodzicom za trud
i poświęcenie włożone w wychowanie dzieci i stworzenie ciepłej rodzinnej atmosfery. Montaż ten wzbogaciły humorystyczne scenki i pokaz szkolnej grupy tanecznej. Na przybyłych gości czekał słodki poczęstunek,
a dodatkową atrakcją był pokaz ratownictwa w wykonaniu druhów OSP Szczepańcowa.
Nasi uczniowie i ich młodsze rodzeństwo mogli skorzystać z placu zabaw w postaci dmuchanej zjeżdżalni i zabawy w kulach wodnych usytuowanych na boisku szkolnym.
      Mamy nadzieję, że ten wspaniały  nastrój towarzyszyć będzie naszym rodzinom przez wszystkie dni roku, rodzicom przyniesie satysfakcję i pociechę ze swoich dzieci, a dzieciom poczucie bezpieczeństwa i pewność, że
w rodzicach zawsze znajdą  oparcie
i pomoc .
 

 

                                                                                                                  red. M.Serwa


Indywidualne biegi przełajowe szlakiem I. Łukasiewicza


19-0
5-2017

 

         W piątek 19 maja w malowniczej scenerii Skansenu Przemysłu Naftowego w Bóbrce odbyły się  indywidualne biegi przełajowe szlakiem I. Łukasiewicza. Impreza pod patronatem GOK-u w Chorkówce jak co roku  przygotowana profesjonalnie i z wielkim rozmachem, z mnóstwem atrakcyjnych nagród. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro  uczniów z klas V-VI. Najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy VI Justyna Lidwin, zajmując drugie miejsce swojej kategorii wiekowej, zdobywając srebrny medal i cenne nagrody.
W biegach uczestniczyli również:
Uliasz Julia           kl. VI   5 miejsce
Moriak Maciej       kl.VI   7 miejsce
Kacper Klatka       kl.VI   8 miejsce
Anna Jasłowska    kl.VI  8 miejsce
Drużba Martyna    kl. V  5 miejsce
Laba Julia             kl.  V
Karolina Nowak     kl. V
Aleksandra Wodzińska kl.V

red. M. Serwa


„Witaminowy Dzień”


17-0
5-2017

          Po ciężkiej zimie naszym organizmom przyda się porządna dawka witamin. Możliwość ku temu nadarzyła się 16 i 17 maja, kiedy to w naszej szkole został zorganizowany „Witaminowy Dzień”.
        
Akcje tego typu mają uświadomić naszym uczniom jak ważne w naszej codziennej diecie są witaminy, które dostarczamy razem ze spożywanymi posiłkami. Dodatkowo wspólne przygotowywanie kanapek, sałatek i koktajli jest też przyjemną odskocznią od codziennych zajęć. Uczniowie z wielkim apetytem zjedli przygotowane przez siebie kolorowe, a przede wszystkim, zdrowe posiłki.

red. K. Jagieło


Podsumowanie projektu czytelniczego „ Polubić Czytanie”


15-0
5-2017

       „Sąd nad książką” takim niezwykle barwnym i dynamicznym przedstawieniem zakończyła się realizacja projektu
„ Polubić czytanie”, którego inauguracja nastąpiła w październiku.
Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy VI i klasy II pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego  pani
A. Gancarz i  pani M. Oziminy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Nad scenografią  wspólnie z uczniami pracowały pani
A. Błaż i E. Oktabska.
Głównym założeniem projektu była popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów;
zorganizowanie szkolnej kampanii na rzecz przeciwdziałania spadkowi poziomu czytelnictwa oraz promowanie nawyku czytania w dobie rozwoju techniki komputerowej, internetowej, telewizyjnej itd. Poprzez założenia projektu staraliśmy się przekonać uczniów o tym, że słowo drukowane we współczesnym świecie może dostarczać wielu niespodzianek
i głębokich wrażeń oraz być źródłem radości, kreatywności i satysfakcji.
Podejmowane w ramach projektu zadania miały przekonać uczniów, że warto poświęcić trochę czasu książce, bo nic tak nie rozwija jak czytanie.
      Zrealizowany projekt okazał się bardzo ciekawym i przydatnym działaniem edukacyjnym w które zaangażowało się bardzo wielu uczniów. Myślimy zatem, że jego cel został osiągnięty. Może nie wszyscy ruszyli tłumnie do biblioteki, może nie wszyscy zainteresowali się książką którą by można przeczytać, ale na pewno wszyscy będą wiedzieli dlaczego warto po nią sięgać i że z czytania nie wolno zrezygnować.
Projekt został zakończony, ale akcja propagowania czytania nadal trwa i na koniec roku szkolnego poznamy jej efekty po podsumowaniu rocznego konkursu czytelniczego. Ciekawe, kto okaże się najlepszym czytelnikiem? 

                                                         
                        
Inscenizacja "Sąd nad książką"                             

red. E. Oktabska


XXVI Rajd im. Ignacego Łukasiewicza


12-0
5-2017

    

            W  piątek - 12 maja 2017 r.  szesnastoosobowa drużyna rajdowa, pod opieką p. Beaty Koreckiej  i p. Ireny Sajdak udała się na XXVI Rajd im. Ignacego Łukasiewicza, organizowany przez PTTK w Krośnie. Trasa rajdu rozpoczęła się w Grybowie i prowadziła niebieskim szlakiem na Górę Chełm w Beskidzie Niskim. Góra Chełm  ( 777 m n.p.m.)  to zalesiony szczyt o charakterze wyspowym, należy do Gór Grybowskich i  jest drugim co do wielkości, wzniesieniem tej części Beskidu Niskiego.  Na początku, po około 2 km marszu, przystanęliśmy przy Kaplicy rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Podchełmiu zbudowanej w roku 1934. W czasie II wojny światowej Podchełmie było terenem działania partyzantów, nieraz też przychodzili do tego kościółka na mszę św., dlatego Niemcy nazwali go „Banditen Kirche – kościół bandytów”. Dla upamiętnienia ofiar wojny, ustawiono obok tego kościółka pomnik, wzniesiony ku czci pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców ziemi grybowskiej. Początkowo szlak kierował nas po szerokiej , zniszczonej drodze lecz w połowie przekształcił się  w wąską, leśną ścieżkę. Od samego wejścia do lasu, trasa prowadziła nas stromo w górę. Mieliśmy do pokonania na odcinku jednego kilometra około 250 metrów różnicy wysokości. Bardziej brudni z błota, niż zmęczeni dotarliśmy na Chełm – gdzie stoi dwudziestometrowy krzyż z drewna. Po krótkim odpoczynku - zejście z góry okazało się też niełatwe, ponieważ prowadziło  bardzo stromym stokiem, aż do miejscowości Wawrzka. Następnie autokarem udaliśmy się w kierunku Gorlic do Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena”, który został utworzony na części zlikwidowanego złoża kopalni Magdalena w Gorlicach. W skansenie zapoznaliśmy się z piękną kartą historii Gorlickiego Zagłębia Przemysłu Naftowego i tam też zakończyliśmy nasz rajd. Zgodnie z tradycją, odbyło się wspólne ognisko, grillowanie kiełbasek oraz  przeprowadzono konkursy: przyrodniczy i turystyczno-krajoznawczy. Trochę zmęczeni, ale w radosnych nastrojach wróciliśmy późnym popołudniem do Szczepańcowej.

                                                                                                

red. I. Sajdak


Apel z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
oraz rocznicy Konstytucji 3 Maja


28-0
4-2017

     28 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy Konstytucji 3 Maja.
     Podczas uroczystości przypomniano historię oraz znaczenie naszych symboli narodowych w kraju i za granicą. Polskie barwy narodowe towarzyszyły nam we wszystkich ważnych wydarzeniach oraz    w życiu codziennym. Dziś polska flaga biało-czerwona  powiewa wszędzie tam, gdzie są Polacy. Można ją uwidaczniać bez ograniczeń, ale pod jednym warunkiem - należy flagę otoczyć czcią i szacunkiem.
     Kolejnym tematem akademii była rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas starszych w przystępny sposób przedstawili młodszym kolegom, co działo 3 maja 1791 roku. Następnie  obejrzeliśmy film „Moja Ojczyzna”.
     Szkolna uroczystość była dla nas wszystkich ważną refleksją, bo przecież „…Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości…”

 

                                                                                                                      red. A. Gancarz


Światowy Dzień Ziemi 2017 pod hasłem „W kierunku natury”


08-0
5-2017

               W  naszej szkole obchodziliśmy  Światowy  Dzień  Ziemi – w tym roku  pod hasłem „W kierunku natury”.   
Światowy Dzień Ziemi, największe świeckie święto świata! Jest obchodzone obecnie w 192 krajach 22 kwietnia przez ponad miliard ludzi. Jest to święto jednoczące obywateli bez względu na kolor skóry, religię, polityczne przekonania, uczące troski o dobro wspólne, uczące czym jest środowisko naturalne, przyroda, ziemia i jak ludzie mają się wobec ziemi zachowywać, by mogła służyć następnym pokoleniom.  Z  tej okazji uczniowie klasy V i VI  - w trakcie  przygotowanego  przedstawienia  pt. „Jak ratować  Ziemię?”-  przypomnieli  nam co najbardziej zagraża  naszej  planecie  oraz  zachęcali do sprzątania i segregowania odpadów.  

red. I. Sajdak


Akademia "Wielkanocna" w naszej szkole


12-0
4-2017

           Po raz pierwszy na szkolnej scenie zaprezentowali się tegoroczni uczniowie oddziału przedszkolnego. Doskonałą do tego okazją są zbliżające się Święta Wielkanocne. Przedszkolaki z wielkim przejęciem opowiadały      o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, święceniu pokarmów oraz o tym, co powinno znaleźć się w koszyku. Dopełnieniem występu była kolorowa dekoracja, w której nie mogło zabraknąć zielonego owsa, kolorowych jajek, babki wielkanocnej i kwiatków. Przygotowaniem najmłodszych to tego występu zajęła się pani Ela Oktabska oraz pani Beata Korecka. Krótki występ zaprezentowała także klasa III, natomiast przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Dyrektor złożyli wszystkim zebranym życzenia. 

Życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny składamy wszystkim w ten czas radosny. Niech wszystkie troski będą daleko,
a dobro płynie szeroką rzeką. Wesołych Świąt!

 

      

red. K. Jagieło

 


Ogłoszenie o rekrutacji na rok szkolny 2017/2018

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepańcowej  informuje o rozpoczęciu postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego (dzieci urodzone w latach 2011 – 2013)

 Wnioski i załączniki do pobrania znajdują się w zakładce Rekrutacja:


Zwycięstwo naszych uczniów w gminnych eliminacjach konkursu "O Puchar Dyrektora WORD"


10-0
4-2017

        W poniedziałek 10 kwietnia w Gimnazjum w Świerzowej Polskiej odbyły się gminne eliminacje konkursu
"O Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego". W turnieju uczestniczyło 6 szkół podstawowych
i 3 gimnazja.
Nasi uczniowie w składzie:  Bator Roksana KL.VI, Moriak Maciej KL.VI  i Czebieniak Eryk KL.V, zajęli drugi rok
z rzędu I miejsce drużynowo  w kategorii szkół podstawowych i będą reprezentować Gminę Chorkówka
w turnieju powiatowym w Krośnie.
Indywidualnie nasi uczniowie również odnieśli duży sukces zajmując kolejno trzy pierwsze miejsca: Bator Roksana I, Moriak Maciej  II, a Czebieniak Eryk III.
Rywalizacja była bardzo zacięta, a pomiędzy drużynami  z pierwszej trójki były niewielkie różnice  punktowe. Pierwsza cześć konkursu  składała się z testu teoretycznego ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy, druga zaś z praktycznej jazdy na rowerze z zachowaniem właściwych przepisów.
Nasi uczniowie najlepiej z wszystkich szkół poradzili sobie w jeździe na rowerze i wszyscy zanotowali bezbłędne przejazdy co znacznie przyczyniło się do ich końcowego sukcesu.

Naszym uczniom gratulujemy wspaniałej postawy i życzymy dalszych sukcesów na turnieju powiatowym.

 

red. M. Serwa

 


Cyberbezpieczeństwo w szkołach (ważne!)List Podkarpackiego Kuratora Oświaty
Małgorzaty Rauch

22-03- 2017

Fragment listu do dyrektorów szkół:

         "W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie, zobowiązuję  dyrektorów, nauczycieli i pedagogów/psychologów szkolnych do wnikliwej analizy sytuacji i zwrócenia szczególnej uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania uczniów w internetowej sieci.

W ostatnim czasie na terenie Polski rozpowszechniane są gry, pod różnymi nazwami, ale ogólnie polegające na tym,  że bliżej nieustalona osoba, tzw. „opiekun”, wydaje uczestnikom gry różnego rodzaju polecenia, zlecając do wykonania zadania zagrażające zdrowiu lub życiu, np. dokonanie samookaleczeń, oglądanie „strasznych” filmów lub chodzenie po torach kolejowych, itp."


             W związku z powyższym,
minister edukacji prosi również, aby rodzice przeprowadzali rozmowy z dzieckiem: omówienia jego aktywności w internecie, dopytania o ewentualne problemy, z jakimi być może się boryka. Dodatkowo istotne jest, aby zwrócić uwagę na zachowanie ucznia w ostatnim czasie – jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha.

Wskazówki dla rodziców dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

 • Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.

 • Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.

 • Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.

 • Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.

 • Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.

 • Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.

 • Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.

 • Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.

 • Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.

Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

Wskazówki pochodzą z broszury pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe”.
Broszura gry komputerowe w formacie PDF
zródło: https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania

Gdzie można uzyskać pomoc

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

W razie zauważenia jakichkolwiek niepokojących sygnałów prosimy o kontakt z dyrektorem szkoły
w celu uzyskania potrzebnej pomocy i wsparcia.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepańcowej
Beata Korecka


Spotkanie z podróżnikiem

20-03- 2017

     W poniedziałek  20 marca 2017r., z inicjatywy Szkolnego Koła Przyrodniczo-Krajoznawczego, zaprosiliśmy do naszej szkoły  p. Bartłomieja Machowskiego – geografa, podróżnika, przewodnika beskidzkiego, pilota wycieczek,
a także wiceprezesa krośnieńskiego PTTK.
Dzięki  barwnym opowieściom  i zabawnym anegdotom  p.Machowski  zabrał nas w niesamowitą  „podróż” na Bliski Wschód – do Syrii, Izraela i Jordanii, pokazując  najciekawsze  atrakcje turystyczne  regionu.  Prezentacja była bardzo ciekawa, także ze względu na wyświetlane zdjęcia i przywiezione pamiątki.  

Była to wspaniała lekcja  geografii,  historii i kultury,  nie tylko dla starszych, ale i dla  młodszych uczniów  naszej szkoły.  Dziękujemy bardzo  i  liczymy na kolejne spotkania.

                                                                                                                                               red. I.Sajdak


Udział w przedstawieniu pt:"Pinokio"

15-03- 2017

        15 marca społeczność naszej szkoły uczestniczyła w przedstawieniu kukiełkowym pt. „Pinokio”. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchała przygód drewnianego pajacyka. Historia głównego bohatera pokazała nam jak właściwie postępować w życiu, a także to, iż kłamstwo ma krótkie nogi, dlatego w życiu najważniejsza jest prawda.

    

                                                                                                                                               red. M. Ozimina


Gminny Turniej Halowej Piłki  Nożnej dziewcząt i chłopców
 

17-03- 2017

     W dniu 17.03..2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szczepańcowej odbył się gminny turniej halowej piłki nożnej  dziewcząt.
W turnieju tym wzięły udział trzy szkoły: Szkoła Podstawowa w Zręcinie, Szkoła Podstawowa w Chorkówce
i gospodarz Szkoła Podstawowa w Szczepańcowej.
W podobnym turnieju 14.03..2017r. rozegranym w hali sportowej ZS w Kopytowej uczestniczyła drużyna chłopców.
W tym turnieju uczestniczyło 8 drużyn  podzielonych na dwie grupy.
czytaj dalej...

    red. M. Serwa


Gminny Konkurs
"Młodzież zapobiega pożarom"

10-03-2017


                                  

        W dniu 10 marca  w sali GOK-u w Chorkówce odbyły się gminne eliminacje  Konkursu "Młodzież zapobiega pożarom".
W kategorii szkół podstawowych bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.
Drugie miejsce zajął uczeń klasy V Mikołaj Matelowski , a trzecie Justyna Lidwin uczennica klasy VI.
W konkursie uczestniczyło 8 szkół podstawowych, co dawało łączną liczbę 16 uczniów. W nieoficjalnej punktacji drużynowej nasza szkoła zajęłaby I miejsce.
Uczniowie musieli wykazać się  rozległą i specjalistyczną wiedzą z zakresu pożarnictwa.
     Uczniom gratulujemy sukcesu i składamy podziękowania druhom OSP Szczepańcowa za pomoc w ich przygotowaniu do w/w konkursu.

    red. M. Serwa


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01-03-2017

Pierwszego marca 2017r. społeczność naszej szkoły uczciła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W krótkim wystąpieniu uczniowie klasy VI przypomnieli kim byli żołnierze nazywani dziś „wyklętymi” lub „niezłomnymi”. Cześć i chwała bohaterom!

Red. Magdalena Ozimina


 Wewnątrzszkolne eliminacje konkursu
"Młodzież zapobiega pożarom"

 03-02-2017

            W dniu 3 marca  odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje konkursu "Młodzież zapobiega pożarom".
W konkursie tym uczestniczyło 5 uczniów z klas V-VI. Przygotowanie do niego wymagało zdobycia rozległej wiedzy
z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Najwięcej punktów uzyskali: Justyna Lidwin
z klasy VI i Mikołaj Matelowski
z klasy V. Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych, które odbędą się 10 marca.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu.

red. M. Serwa


 Zabawa Karnawałowa 2017

 04-02-2017

            W dniu 4 lutego odbyła się w Domu Ludowym w Szczepańcowej "zabawa karnawałowa" dla uczniów naszej szkoły
i społeczności lokalnej. Bal ten zorganizowany był przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Szczepańcowej
. Niepowtarzalną atmosferę i mnóstwo zabaw przy muzyce zapewnił profesjonalny duet: Wodzirej i Dyskdżokej. Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek i paczki ze słodyczami. Jak stało się już tradycją - kulminacyjnym punktem imprezy był wybór "Króla i Królowej" balu oraz  najatrakcyjniejszych strojów balowych. Wybór był naprawdę trudny, a komisja złożona z nauczycieli szkoły miała trudne zadanie, by obiektywnie rozstrzygnąć konkurs. Większość uczniów i maluchów przybyła bowiem w "szałowym" przebraniu.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej magicznej zabawy.

red. M. Serwa


  Wręczenie nagród za I okres roku szkolnego

  13-01-2017

               Pierwszy okres roku szkolnego 2016/2017 przeszedł do historii. W piątek, 13 stycznia 2017 roku, na krótkim apelu pani dyrektor Beata Korecka dokonała jego podsumowania. Spotkanie było także okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa nt. korzystania ze sportów zimowych i ogólnie wypoczynku. Przyjemniejszą częścią apelu było wręczenie nagród wszystkim uczniom, którzy w ostatnich miesiącach brali udział w szkolnych i gminnych turniejach. Nagrodzonych uczniów było wielu (co widać na zdjęciach), a wśród nich znaleźli się ci, którzy wzięli udział w konkursach plastycznych, muzycznych, literackich, z języka angielskiego i historii. Wyróżniono także tych podopiecznych, którzy mogli pochwalić się wzorową frekwencją.

Nie pozostaje już nic innego, jak życzyć wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

red. K. Jagieło


            "My się zimy nie boimy"

  11-01-2017

 

 

 

             W mroźny środowy poranek udaliśmy się na lodowisko do Krosna. Mimo pewnych obaw 19 dziarskich uczniów
i uczennic z klas IV-VI wraz z opiekunami, postanowiło stawić czoła srogiej "Królowej Śniegu". I chociaż biała pani robiła wszystko, aby nas zniechęcić do korzystania z jej bogactwa, nie przeraziliśmy się. Odpowiedni ubiór i aktywne zabawy na lodzie (z przerwą na gorącą herbatę) szybko pozwoliły nam zapomnieć o szczypiącym w nosy mrozie. Hartując nasze organizmy i zażywając ruchu na świeżym mroźnym powietrzu, pokazaliśmy że "my się zimy nie boimy".

red. M.Serwa


Jasełka i Wigilia w naszej szkole

  22-12-2016

       Już tradycją się stało, że pod koniec grudnia przed świętami Bożego Narodzenia organizowane są w szkole jasełka.
W tym roku magia przygotowań do świąt towarzyszyła nam od początku miesiąca. Odwiedził nas Mikołaj, dekorowaliśmy klasy i korytarze szkolne, ale też pamiętaliśmy o osobach starszych, chorych. Młodzież szkolna odwiedziła osoby samotne, złożyła  życzenia i przekazała świąteczny upominek.
Dzień 22 grudnia był wyjątkowy, gdyż rozpoczął się od wystawienia  pięknych jasełek, których przesłanie było bardzo głębokie i nawiązywało do współczesnych problemów społecznych. Po nich nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek oraz dzielenie  się opłatkiem.
W tym dniu, w bardzo uroczystym nastroju, odbywały się  również wigilie klasowe.

 red. A. Gancarz     


Lubimy pomagać!!!

  20-12-2016

Już tradycją stało się, że w miesiącu grudniu Szkolne Koło PCK organizuje wśród uczniów naszej szkoły zbiórkę słodyczy na paczki świąteczne dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Jak zwykle uczniowie okazali swoje wielkie serce przynosząc mnóstwo słodkości. Członkowie SK PCK przygotowali bogate paczki i przekazali najbardziej potrzebującym uczniom z naszej szkoły oraz uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Krośnie, których nasza szkoła wspiera od kilku lat.

Uczniowie bardzo mocno zaangażowali się także w coroczną ogólnopolską akcję „Góra grosza”, pomagając tym samym dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach.

Aby rozszerzyć zakres działań charytatywnych naszych uczniów powołano Szkolne Koło Caritas, ściśle współpracujące z Parafią pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Szczepańcowej, którego głównym zadaniem jest organizowanie pomocy osobom potrzebującym. Młodzi wolontariusze we wrześniu wzięli udział w zbiórce pieniężnej na rzecz osób poszkodowanych trzęsieniem ziemi we Włoszech, a w grudniu, w okresie przedświątecznym wraz z nauczycielami odwiedzili osoby starsze, chore i samotne na terenie naszej miejscowości. Złożyli im życzenia, wręczyli samodzielnie zrobione kartki, stroiki bożonarodzeniowe oraz słodkie upominki – pierniczki, przygotowane wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepańcowej, które bardzo chętnie przyjęły nasze zaproszenie. Uczniowie pod czujnym okiem Gospodyń z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje słodkie „dzieła”. Każdy uczeń mógł przygotować i udekorować pierniczki według własnego pomysłu. Wszystko przebiegało w miłej, radosnej i świątecznej atmosferze.

Składamy serdeczne podziękowania Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepańcowej i mamy nadzieję, że stanie się to naszą szkolną tradycją.

red. B. Korecka


„Czy to magia? Nie, to czysta nauka” – grupa „Zaelektryzowani”
w naszej szkole

  13-12-2016

          13 grudnia uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w niezwykle ciekawej lekcji przyrody. Dwóch animatorów wcieliło się postacie uczonego oraz jaskiniowca i w zabawny oraz interesujący sposób  przybliżyło uczniom m. in. podstawy anatomii ludzkiego ciała, a także pokazało wiele ciekawych doświadczeń chemicznych oraz fizycznych. Co ciekawe niektórzy uczniowie mogli uczestniczyć w niektórych eksperymentach. W programie znalazł się także m. in. rozkład termiczny perhydrolu, wytwarzanie domowym sposobem helu, wodoru, gwałtowny samozapłon siedmiotlenku manganu.
Ciekawa i humorystyczna fabuła bardzo wszystkim przypadła do gustu

 

 red. K.Jagieło            


Gminnym turniej minikoszykówki 

09-12-2016

I miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców i  to wyniki tegorocznego gminnego turnieju minikoszykówki rozegranego w dniu 9 grudnia w hali sportowej Sp Szczepańcowa.

Skład drużyny dziewcząt:
Habrat Wiktoria, Jasłowska Anna, Lidwin Justyna, Uliasz Julia, Gładysz Natalia,
Drużba Martyna, Argasińska Nikola

Skład drużyny chłopców:
Moriak Maciej, Klatka Kacper, Józefczyk Kamil, Szubra Maksymilian, Matelowski Mikołaj,
Płoucha Damian, Kargul Wiktor, Jagoda jakub

 Mikołajkowy festiwal piosenki  „Droga do gwiazd”

  08-12-2016

8 grudnia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce odbył się Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Droga do gwiazd”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Magdalena Kiełtyka  z klasy I, Weronika Krzysztyniak  z klasy III oraz Emilia Pocenty z klasy IV.  Wszystkie uczennice pięknie zaprezentowały przygotowane utwory, za co otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Uczennica Magdalena Kiełtyka zajęła II miejsca w kategorii klas I – III za wykonanie piosenki pt. „Różowa piosenka”  i dodatkowo otrzymała nagrodę rzeczową. Podczas festiwalu przybył również Mikołaj, który obdarował dzieci słodyczami.

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

red. B.Korecka


 Gminnym turniej piłki ręcznej

29-11-2016 

II miejsce chłopców i IV miejsce dziewcząt to wyniki tegorocznego gminnego turnieju piłki ręcznej rozegranego w hali sportowej Gimnazjum w Świerzowej Polskiej.

Skład drużyny chłopców:
Moriak Maciej, Klatka Kacper, Józefczyk Kamil, Szubra Maksymilian,
Płoucha Damian, Kargul Wiktor, Jagoda Jakub

Skład drużyny dziewcząt:
Habrat Wiktoria, Jasłowska Anna, Lidwin Justyna, Uliasz Julia, Gładysz Natalia, Wojnar paulina
Drużba Martyna, Argasińska Nikola, Wodzińska Aleksandra


XIII Rajd Andrzejkowy
 

  25-11-2016

25 listopada 2016 r.  dziesięcioosobowa  drużyna rajdowa z naszej szkoły udała się na XIII Rajd Andrzejkowy, organizowany przez PTTK w Krośnie. Trasa piesza wiodła  przez  Rymanów Zdrój- Wołtuszową –Wisłoczek.

 red. I. Sajdak


"Andrzejki" w naszej szkole
 

  25-10-2016

             Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej dotyczące tematyki związków damsko-męskich. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy.

I tak, wśród andrzejkowych wróżb wyliczyć można:

 • wylewanie wosku na zimną wodę przez klucz — na podstawie kształtu zastygłego wosku lub rzucanego przez niego cienia wróżono o przyszłym ukochanym, jego cechach wyglądu, zawodu itp.

 • ustawianie kolejno butów zgromadzonych dziewcząt od ściany do progu drzwi — ta, której but jako pierwszy dotarł do progu jako pierwsza miała wyjść za mąż.

 • rzucanie psu kości lub kulek ciasta oznaczających wybranych chłopców — jeżeli pies jako pierwszy zjadł kość od danej dziewczyny, to ona jako pierwsza miała wyjść za mąż.

 • wróżba z kartkami — uczestnicy spisują imiona dziewcząt na jednej kartce, a imiona chłopców na drugiej, po czym kartki są odwracane i przekłuwane od góry — imię, które zostanie przekłute oznacza imię przyszłej wybranki / wybranka.

 • losowanie przedmiotów o przypisanym umownym znaczeniu — listek, to staropanieństwo, obrączka lub wstążka, to rychły ślub, różaniec, to powołanie do zakonu.

 • ucięcie w dniu św. Andrzeja gałązki wiśni lub czereśni — jeżeli gałązka zakwitnie w Boże Narodzenie, to jest to zwiastun szybkiego zamążpójścia.

 żródło: http://www.kalendarzswiat.pl/andrzejki/

 red. M.Serwa


Akcje „Podziel się kanapką” i „Śniadanie daje moc”

Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Podziel się kanapką”. Natomiast 8 listopada odbył się „Dzień Śniadanie Daje Moc” będący jednym z elementów realizacji programu edukacyjnego dla kl. „0” - III. Dzieci
i młodzież wraz z nauczycielami oraz rodzicami przygotowywały zdrowe kanapki i przekąski. W klasie „0” do zdrowego odżywiania zachęcał prawdziwy kucharz, który ze zwyczajnych produktów spożywczych przygotowywał prawdziwe dzieła sztuki, czym wprawiał w zachwyt nie tylko najmłodszych, ale i nauczycieli. Także w  klasie III rodzice ochoczo włączyli się
w akcję. Mamy nadzieję, że dzięki takim projektom uda się uświadomić dzieci czym oraz jak ważne jest zdrowe odżywianie.

 red. K.Jagieło


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ciągu ostatniego roku nasza szkolna biblioteka już kolejny raz zwiększyła swój księgozbiór. Końcem ubiegłego roku do biblioteki trafiły książki w ramach programu „Książki naszych marzeń” za kwotę ok. 1200 zł. Tym razem dzięki „Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa” naszą wypożyczalnię zasiliło bardzo dużo nowych, ciekawych publikacji, za łączną kwotę 3100 zł. Wiele z nich to bestsellery. Wśród nowych tytułów pojawiło się także bardzo dużo bajek, które z pewnością zainteresują naszych najmłodszych czytelników. Mamy nadzieję, że nowe książki szybko znajdą swoich czytelników, a ich czytanie nie będzie kojarzyć się z przykrym obowiązkiem, ale czystą przyjemnością.                                                                                                                                                              red. K.Jagieło


Obchody Święta Niepodległości

09-11-2016

 

         Dnia 9 listopada 2016  roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia  poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu – Świętu  Niepodległości.                                                                            
         Uroczystość pod hasłem „Jest Polska – 11 listopada 1918 roku” przygotowali uczniowie z klas IV i V  pod kierunkiem pani Magdaleny Oziminy  oraz pani Wioletty Pilawskiej.  Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie klasy VI   pod kierunkiem pani Edyty Bracławicz – Jasłowskiej.            
          Było to widowisko artystyczno – historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i  o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna.
Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem  przez Polskę niepodległości. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Słowa prezenterów wzmocnione były obrazami ujętymi w prezentacji multimedialnej. Dzięki twórcom tego patriotycznego przedstawienia społeczność szkolna wzięła udział w niecodziennej lekcji historii i złożyła hołd swojej Ojczyźnie.

Red. Magdalena Ozimina
 


Wycieczka klas I-III do Muzeum Przemysłu naftowego
w Bóbrce

25-10-2016

            25 października uczniowie klas I – III i oddziału przedszkolnego również odbyli wycieczkę do Bóbrki, której celem było zwiedzanie Skansenu - Muzeum Przemysłu Naftowego  im. Ignacego Łukasiewicza.  Na miejscu powitał ich  pan przewodnik, który bardzo ciekawie opowiedział o historii przemysłu naftowego oraz o wielkim Polaku, który przyczynił się do rozwoju tego przemysłu – Ignacym Łukasiewiczu. W trakcie trwania wycieczki uczniowie oglądali i podziwiali jedyne
w swoim rodzaju kopanki solne "Franek" i "Janina", które nadal produkują olej skalny. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził Dom Łukasiewicza. Uczniowie zwiedzili dawną aptekę , laboratorium i dworski salonik.  Mieli okazję oglądać
i podziwiać kolekcje lamp naftowych. Niezwykłą atrakcją dla dzieci okazała się sala badań, wydobycia i rozsyłu gazu ziemnego. Po zwiedzeniu Skansenu i krótkiej przerwie na drugie śniadanie uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Folklor naftowy jako specyficzny folklor zawodowy. Zwyczaje i tradycje naftowe.”  Zajęcia w postaci mini wykładu i prezentacji multimedialnej z wykorzystaniem eksponatów muzealnych (mundur i czapka górnicza itp.) przybliżyły uczniom  historię, tradycje  oraz zwyczaje  związane  z zawodem górnika - naftowca. W ostatniej fazie lekcji dzieci  odbyły zajęcia praktyczne w postaci wykonania czapki górniczej. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili sklepik z pamiątkami,
w którym dokonali wielu ciekawych zakupów.

 

red. Magdalena Ozimina


Wycieczka klas IV-VI do Muzeum Przemysłu naftowego
w Bóbrce

21-10-2016

W dniu 21 października klasy IV-VI uczestniczyły w zwiedzaniu  Skansenu - Muzeum Przemysłu Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od lekcji muzealnej, która  przybliżyła nam historię przemysłu naftowego i postać Ignacego Łukasiewicza pioniera przemysłu naftowego w Europie i wynalazcy lampy naftowej.
W trakcie tej lekcji mogliśmy wykonać własne lampy naftowe, wprawdzie z papieru, ale kształtem przypominające oryginał wynaleziony przez Łukasiewicza.
Skansen w Bóbrce jest obiektem  unikalnym w skali światowej, a my mieliśmy okazję zwiedzać go w malowniczej jesiennej scenerii. Niewątpliwą atrakcją od niedawna są ruchome hologramy: aptekarza, pierwszych pracowników kopalni i samego Ignacego Łukasiewicza robiące duże wrażenie na zwiedzających. Na zewnątrz obejrzeliśmy urządzenia wiertnicze zarówno te pierwotne jak i bardziej współczesne.
Wycieczka do Bóbrki wyposażyła nas w wiedzę nt. historii przemysłu naftowego, tak w naszym regionie i jak i na całym świecie, której znajomość jest niejako obowiązkiem obywateli naszej gminy.

red. M. Serwa


Dzień Edukacji Narodowej

14-10-2016

      

14 października 2016 w naszej szkole świętowaliśmy dwie ważne uroczystości. Pierwszą z nich było pasowanie na ucznia pierwszoklasistów. Jednak zanim stali się oni członkami szkolnej społeczności musieli zdać egzamin, na który składały się z pytania związane z życiem szkoły. Test ten zdali wszyscy celująco. Pierwszoklasiści otrzymali z rąk wychowawcy pamiątkowe dyplomy i maskotki. Drugim ważnym wydarzeniem była akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas IV – VI pod opieką pani Edyty Bracławicz – Jasłowskiej oraz pana Macieja Serwy przygotowali zabawny program artystyczny, w którym szczególnie podobał się wszystkim humor ze szkolnych zeszytów. Wychowankowie wraz z pięknymi kwiatami złożyli życzenia i podziękowania. Życzenia  i nagrody swoim współpracownikom złożyła także pani dyrektor – Beata Korecka.

red. K.Jagieło


Cyrk "Szok" ponownie w naszej szkole

12-10-2016

        W środę  naszą szkołę po 4 latach ponownie odwiedził Cyrk "SZOK". W  występie zobaczyliśmy min. pokaz żonglerki, połączony z akrobatyką. W zabawny nastrój wprowadził nas sympatyczny klown, który w swój występ często angażował dostojną widownię, czyli uczniów, a także ich rodziców. Nietypowym kolegą klowna był ponad dwumetrowy wąż, który choć wzbudzał respekt okazał się przytulnym towarzyszem tych zabaw.
Wszyscy wspaniale się bawili i pozostali w wesołym nastroju, mimo, iż pogoda w tym dniu temu nie sprzyjała.

red. M.Serwa


Próbna ewakuacja szkoły

30-09-2016

                                Dnia 30 września odbyła się w naszej szkole  próbna ewakuacja.
Celem akcji było praktyczne przećwiczenie  procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia  uczniów i pracowników szkoły. 
O godzinie 11 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w  „Procedurze ewakuacji” poruszając się drogami ewakuacyjnymi udali się do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne.
O zdarzeniu natychmiast powiadomiono Ochotniczą Straż Pożarna w Szczepańcowej, która niezwłocznie przybyła na teren szkoły. Na boisku nauczyciele złożyli meldunek prowadzącemu ewakuację koordynatorowi  ds. bezpieczeństwa. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z zastępem OSP Szczepańcowa  w celu przećwiczenia przez nich sytuacji poszukiwania i udzielenia pomocy poszkodowanym w szkole zostało dwóch uczniów, których strażacy odnaleźli i udzielili im pierwszej pomocy. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została koordynatorowi ds. bezpieczeństwa, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje.
Pomyślne zakończenie całej akcji nastąpiło o godzinie 11.20.
W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz Zastęp OSP Szczepańcowa.
Próbna ewakuacja została wcześniej zgłoszona do Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej.

Składamy podziękowanie komendantowi i druhom OSP Szczepańcowa za pomoc w przeprowadzeniu ćwiczeń.

 
                                                                                                                      Koordynator ds. bezpieczeństwa
                                                                                                                                   Maciej Serwa


                           XLVI Ogólnopolski Dukielski Zlot Turystów

16-09-2016


              W  piątek - 16 września 2016 r.  szesnastoosobowa drużyna rajdowa, pod opieką p. Ireny Sajdak i p.W.Pilawskiej udała się na rajd
- XLVI Ogólnopolski Dukielski Zlot Turystów,
organizowany przez PTTK w Krośnie. Tym razem trasa wiodła  przez Przełęcz Dukielską do przejścia granicznego ze  Słowacją w Barwinku. Tuż za granicą w miejscowości Vyśny Komarnik zwiedziliśmy Pomnik i Cmentarz Armii Czechosłowackiej Dukla, przypominający o wojskowej operacji karpacko-dukielskiej, która odegrała się jesienią 1944 roku. Okolica pomnika z cmentarzem stanowi rozległe Muzeum Wojskowe pod otwartym niebem. Dawne pole walki mogliśmy  oglądać z wieży widokowej na terenie muzeum. Punktem docelowym naszej wędrówki  było wyście na górę Jałowa Kiczera (578 m n.p.m.), oraz  zejście do miejscowości Zyndranowa.    Zgodnie z tradycją, rajd zakończył się wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, oraz konkursami: przyrodniczym i turystyczno-krajoznawczym. Nasza uczennica Justyna Lidwin zdobyła II miejsce w konkursie przyrodniczym.  Trochę zmęczeni, ale w radosnych nastrojach wróciliśmy w godzinach popołudniowych do Krosna.  

                                                          red. I.Sajdak


STOP GRYPIE

             W ramach działań na rzecz promocji profilaktyki Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy z myślą o użytkownikach smartfonów powstała aplikacja mobilna – FluMania, która jest połączeniem gry logicznej z testem edukacyjnym o grypie. Głównym celem gry jest opanowanie epidemii grypy rozprzestrzeniającej się w mieście poprzez szczepienia pacjentów z grup ryzyka powikłań pogrypowych.
 

                                                                        zobacz szczegóły

ZOBACZ MATERIAŁ


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

09-09-2016

 

            W dniu 09.09.2016 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017. Wybór był bardzo trudny, gdyż kandydatów było 13. Po trwającej kilka dni kampanii wyborczej uczniowie na swoich reprezentantów wybrali: Annę Jasłowską jako przewodniczącą, Miłosza Radonia jako jej zastępcę oraz Maksymiliana Szubrę, który będzie pełnił funkcję skarbnika. Mamy nadzieję, że nowe władze będą godnie reprezentować cała uczniowską brać oraz działać w zgodzie z opiekunami Samorządu Uczniowskiego i dyrekcją. Wybranym uczniom życzymy wytrwałości w spełnianiu obietnic wyborczych

K. Jagieło


 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

01-09-2016

     

 

Puste przez ostatnie dwa miesiące korytarze znów wypełniły się gwarem rozmów uczniów Szkoły Podstawowej w Szczepańcowej.
            Uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy 1 września nowy rok szkolny 2016/2017. Bez wątpienia będzie to rok dużych zmian, nowości, ciężkiej pracy, ale i doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania zainteresowań. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie wszystkim zadowolenie i satysfakcję z wykonanych planów.
          Warto jeszcze dodać, że I piętro budynku szkoły w trakcie wakacji zostało gruntownie wyremontowane; wymieniono parkiet na nowoczesną wykładzinę, położono kolorowe lamperie, wymieniono drzwi i okna. Remontowi poddano także klasy: matematyczną i przyrodniczą. Teraz uczniowie mogą zdobywać wiedzę w kolorowych, nowoczesnych, a przede wszystkim, bezpiecznych pomieszczeniach.

K. Jagieło
 


Raport z ewaluacji zewnętrznej

 Raport przedstawiony poniżej dotyczy zewnętrznej ewaluacji problemowej przeprowadzonej
w Szkole Podstawowej w Szczepańcowej, zawiera dane zebrane podczas badań i ocenę stopnia
spełniania przez szkołę wymagań.

RAPORT
 Archiwum aktualności:

rok 2015/16
rok 2014/15

rok 2013/14
rok 2012/13
 

 
   

Licznik odwiedzin
monitoring pozycji